Tipy na výlet

Aqualand Moravia   

Nachází se v turistické lokalitě jižní Moravy s okouzlujícím výhledem na Pálavu. Nekonečnou zábavu si zde užijí jak děti, tak i dospělí. 
Součástí aquaparku je 14 bazénů, které obsahují vodu z termálního vrtu. 20 tobogánů a skluzavek, různé jízdy na nafukovacích člunech v tobogánech i po skluzavkách a další atrakce.
24 saun a procedur – bohatý saunový svět, který obsahuje finskou saunu, tepidarium, infra kabinu, biosaunu a mnoho dalších. Můžete si dopřát masáž či zábal těla a nebo se zúčastnit saunového ceremoniálu. 

LAA AN DER THAYA
    


Termální lázně se nacházejí ve spolkové zemi Dolní Rakousko, těsně u hranic s Českou republikou cca 2 km jižně od Hevlína.
Součástí areálu je termální bazén, vnitřní a venkovní dětský bazén s mnoha atrakcemi, masážní bazén, solný a aktivní bazén.
Vodní svět lázní Laa je svým způsobem jedinečný – vedle různých bazénů se nabízí také mnoho odpočinkových zón ke klidu a uvolnění. 
Součástí jsou nejen sauny pro dospělé, ale i textilní sauna pro děti.

DÍVČÍ HRAD
 
Mohutná zřícenina je ideální pro pěší túru. Cesta je dlouhá necelý kilometr, tyčí se na vysoké skále nad Pavlovem. Hrad byl královským majetkem a později patřil mezi příhraniční opevnění. Před hradem stojí tři skalní útesy, které vypadají jako zkamenělé dívky, a proto název Dívčí hrad.

SIROTČÍ HRAD 
 
Sirotčí hrádek je zřícenina gotického hradu, která se nachází nad obcí Klentnice v Pavlovských vrších. 
Hrad byl vybudován na dvou rozeklaných skalních útesech, oddělených hlubokou roklí, z níž je přístup do krasové jeskyně. 

LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL
 
Považuje se za nejrozsáhlejší člověkem vymodelované území v Evropě a často se symbolicky označuje jako zahrada Evropy. Místní krajinu tvoří rozlehlé zámecké zahrady, záhony s květinovými koberci, opečovávané lesy, vinice a rybníky.  V areálu se nachází zámecký skleník Lednice, letové ukázky dravců, plavby po Dyji od zámku Lednice k rozhledně Minaret a zřícenině Janův hrad, projížďky v kočáře po lednickém zámeckém parku.

LÁZNĚ LEDNICE 
 
Lázně jsou známé především pro jodobromový léčivý přírodní pramen. Nabízí celou řadu služeb jako jsou různé druhy masáží, perličkové koupele, saunu, vířivku, rašelinovou koupel, čokoládovou koupel, koupel z léčivého konopí, antistresovou koupel, kosmetické služby a mnoho dalšího.

DĚVÍN (PAVLOVSKÉ VRCHY)
 
Děvín je nejvyšším vrcholem Pavlovských vrchů a rovněž je národní přírodní rezervací a jádrovým územím CHKO Pálava. Cesta na Děvín je dlouhá asi 2 km a kopec má nadmořskou výšku 550 m n. m. Přes Děvín vede červeně značená turistická cesta mezi obcemi Klentnice a Dolní Věstonice, kterou kopíruje i naučná stezka Děvín. Na samotný vrchol vede zeleně značená odbočka z naučné stezky.
Na vrcholu Děvína jsou dvě oddělené šupiny vápenců. Vápenec tvoří řadu skalních útesů, menších skalek a soutěsku. 


MĚSTO MIKULOV
 
Mikulov se nachází 18 km západně od Břeclavi na hranicích s Rakouskem rozložený na posledních výběžcích Pálavy a obklopený vinicemi. Historické jádro je městskou památkovou rezervací. Jeho dominantou je zámek na skále západně od náměstí. Na východě je přírodní rezervace Svatý kopeček a na severu vrch Turold.
S památkovou rezervací, židovskou čtvrtí a barokním zámkem s vinařskou expozicí bývá právem označován jako město památek. 
Mikulov a jeho okolí můžete poznávat doslova všemi smysly. Kombinace bohaté historie vtělené do architektonických památek, nádherné přírody, nezaměnitelné krajiny a lahodného vína, nabízí širokou škálu možností relaxace i aktivního odpočinku. 

PŘÍSTAV PAVLOV
 
Okružní plavba lodí po dolní nádrži vodního díla Nové Mlýny. Trasa je okružní a začíná v přístavu Yachtclub Pavlov, přes přístav v kempu MARS Šakvice a přístav v obci Strachotín, pokračuje až do přístavu v obci Dolní Věstonice. V okolí můžete navštívit pověstné vinné sklepy, zříceninu gotického hradu Děvičky nebo archeologickou expozici v Dolních Věstonicích, kde můžete vidět pověstnou Věstonickou Venuši. 
Pokud zvolíte tuto plavbu, můžete využít buď celou zmiňovanou okružní plavbu, která vás vrátí zpět do vašeho výchozího bodu nebo můžete v kterémkoliv přístavu nastoupit a vystoupit (třeba s vaším jízdním kolem) a naši loď využít jen jako zpříjemnění vaší cesty po pálavských vrších.

VODNÍ NÁDRŽ NOVÉ MLÝNY
 
Soustava tří přehradních vodních nádrží pod Pálavou (Horní Mušovská, Střední Věstonická, Dolní Novomlýnská) na řece Dyje.
Horní nádrž slouží pro závlahy a rekreaci, střední je vyhlášena přírodní rezervací s umělými ostrůvky pro hnízdění ptáků, na jednom zachován románsko-gotický kostel sv. Linharta, který je jediným pozůstatkem zatopené vsi Mušov. Dolní nádrž slouží pro rekreaci, závlahy a výrobu elektřiny. Nové Mlýny slouží ke koupání, k rybolovu, windsurfingu či lodní dopravě. Okolí je vhodné pro pěší výlety a cykloturistiku.


STAROVIČKY - LEVANDULOVÉ POLE
Nachází se cca 16 km od nádrže Nové Mlýny. Možnost nakoupení „levandulových“ suvenýrů v kamenném obchodu.